UNIVERSITETI I PRISHTINĖS, FAKULTETI I FILOLOGJISĖ Studentėt e Gazetarisė 2009/2010

"Ka vetėm njė mėnyrė pėr tė mbajtur nė kėmbė njė demokraci:tė informosh publikun pėr atė ēka ndodhė"- Joseph Pulitzer

                        O R A R I  PROVIMEVE I
                         DEGËS SË GAZETARISË                                                   Afati Shtator 2012

 

Viti i III semestri i V

Nr.

Lënda

Data

Ora

Salla

1.

GAZETARIA E TELEVIZIONIT

11 shtator

15

108

2.

MARRËDHËNIE ME PUBLIKUN

14 shtator

15

137

3.

HYRJE NË LETËRSI

19 shtator

10

108

4.

MULTIMEDIA

13 shtator 

10

77

5.

PREZANTIM SKENIK

20 shtator

17

137

6.

GAZETARI SPORTIVE

21 shtator

15

137

7.

MENAXHIM I MEDIES

12 shtator

10

137

 

Viti i III Semestri  i VI

Nr.

Lënda

Data

Ora

Salla

1.

PRODUKSION & POSTPRODUKSION

24 shtator

13

108

2.

SHKATHTËSI GAZETARESKE(NË TË FOLUR)

22 shtator

13

108

3.

EDITORIALI, KOMENTI DHE ANALIZA

20 shtator

10

137

4.

MONTAZHI

19 shtator

15

137

5.

INTERVISTA & TALK SHOU

26 shtator

9

137

6.

GAZETARIA E INTERNETIT

21 shtator

10

137

7.

GAZETARIA EKONOMIKE

27 shtator

14

108

 

8.

 

DIPLOMA

28 - 29 shtator

 

10

 

137

 

 

Shefi i degës:

 

Prof.asc. Milazim Krasniqi

                                                    

Recent Blog Entries

No recent entries

Recent Videos

No recent videos